Біометричний паспорт – ціна виготовлення та необхідні документи

З отриманням Україною безвізового режиму з ЄС, наші співвітчизники почали активно цікавитися виготовленням біометричних паспортів. Тому в цій публікації подаємо відповіді на основні питання, які турбують українців.

Які документи необхідні для виготовлення закордонного біометричного паспорта

  • Паспорт громадянина України, та його ксерокопію
  • Оригінал ідентифікаційного коду та його ксерокопію
  • Свідоцтво про народження (неповнолітнім, яким немає 16)
  • Закордонний паспорт (якщо такий вже є)
  • Квитанція про сплату держмита
  • Для осіб, звільнених від сплати адміністративних зборів – оригінал документа, який засвідчує право на таке звільнення

Довідка з військомату та довідка про судимість не потрібна. Дітям до 12 років присутність при реєстрації необов’язкова. Але батькам потрібно принести 2 її фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см і одну 10 х 15 см.

Ціна біометричного паспорта

Виготовлення протягом 20 робочих днів – 557,32 грн.
У вартість входить:
Ціна адміністративної послуги – 253 грн.
Бланк паспорта – 304,32 грн.

Прискорене виготовлення (протягом 7 робочих днів) – 810,32 грн.
Вартість адміністративної послуги – 506 грн.
Ціна бланка – 304,32 грн.

! Зважаючи на теперішній ажіотаж, реальні терміни виготовлення значно більші – 2-3 місяці для звичайного і 1-2 місяці для прискореного замовлення.

Також подати документи для виготовлення закордонного біометричного паспорта можна в “Паспортному сервісі” ДП “Документ”. Оформлення відбувається в той же день. Такі сервісні послуги підприємства – 400 грн. Враховуючи їх:

Вартість виготовлення не термінового паспорта становить – 957,32 грн.
(вартість банківської комісії складає – 34,68 грн.)

Вартість виготовлення термінового паспорта – 1 210,32 грн.
(вартість банківської комісії – 36,68 грн.)

Оплатити адміністративний збір за виготовлення закордонного біометричного паспорта можна через термінали, які знаходяться у відділеннях Державної міграційної служби України (ДМСУ), в Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП), у банківських та в поштових відділенях.
Реквізити для оплати можна отримати на сайті https://dmsu.gov.ua/invoice/invoice.php або на інформаційних стендах у відділеннях ДМСУ і ЦНАПах.



Де зробити закордонний біометричний паспорт

Зареєструватися в чергу (приблизно за 30 днів наперід) та подати документи на виготовлення закордонного біометричного паспорта можна в підрозділах Державної міграційної служби України (ДМСУ), Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП), та в центрах обслуговування “Паспортний сервіс” ДП “Документ” (в якому оформлення документів пришвидшено). Прив’язка за місцем реєстрації відсутня. Різниця між центральним і територіальними відділеннями ДМСУ може впливати лише на період виготовлення паспорта. З центрального офісу документи одразу беруть в опрацювання, а з територіального – раз в тиждень.

Щоб зареєструватися в електронній черзі онлайн, а не через термінал в ДМСУ, потрібно перейти на сайт Державної міграційної служби України http://dmsu.gov.ua/online. Ця черга має власну квоту. Записатися можна лише за 15 днів наперед, обравши зручний міграційний підрозділ. Аби не пропустити місця, записуватись до електронної черги краще після 00:00 год, адже нові дати для запису з’являються щодня в 00:00. Проте в цей час через велику відвідуваність, сервіс може працювати нестабільно.

Замовити закордонний біометричний паспорт можна і через систему iGov. Відповідний сервіс надає можливість записатися в електронну чергу, наперед заповнити всі необхідні документи і оплатити послуги. Після реєстрації на сайті https://igov.org.ua/service/ ви повинні одержати листа на пошту із зазначенням необхідних документів, розмірів збору та реквізитів для оплати, посилання на зразок заяви для виготовлення закордонного біометричного паспорта. Крім того надається інструкція по скасуванню заяви, у зв’язку з неможливістю прийти в офіс у вказану дату.
Потім необхідно з’явитися до підрозділу міграційної служби в обраний час з документами, вказаними в листі, та сплаченими квитанціями. Реєструватись в електронній черзі на місці вже не потрібно.
Готовність паспорта можна перевірити за посиланням https://dmsu.gov.ua/services/docstate
У Львові центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи) скасували реєстрацію в “живій” черзі. Здійснити попередній запис на прийом до адміністратора ЦНАПу тепер можна на сайті міської ради city-adm.lviv.ua/services

Як оформити біометричний паспорт

Для початку потрібно зареєструватися в електронній черзі. Потім прийти у зазначену дату, потрібні документи надаються держслужбовцю, який заповнює спеціальну електронну форму. Там же робиться фото і беруться відбитки вказівних пальців, оцифровується підпис. Громадянин особисто зі спеціального монітору перевірить усі дані з анкети, інформація роздруковується і він погоджує все своїм підписом. Отримані дані через захищене з’єднання передаються в електронну базу у Київ. Виготовляють біометричний паспорт на поліграфкомбінаті “Україна”. Щоб отримати паспорт потрібно з’явитися у вказаний день з українським паспортом та ще раз зробити відбиток пальця – це додатковий захист від можливого шахрайства.

Термін дії біометричного паспорта

Біометричний закордонний паспорт дійсний протягом 10 років.



Що робити зі старим паспортом

Старий паспорт можна здати і анулювати. Ця процедура безкоштовна. Анульований паспорт, на якому зроблені спеціальні отвори, можна залишити на пам’ять. У випадку небажання здавати старий паспорт (приміром на ньому є діюча віза), громадянин повинен написати заяву, в якій пояснює свою позицію, після чого оплачує державне мито. Будь-яких додаткових пітверджень щодо необхідності залишення старого паспорта подавати не обов’язково.

Адреси підрозділів Державної міграційної служби України (ДМСУ) у м. Львові:

Головне управління ДМСУ у Львівській області – вул. Руданського, 3 (пріоритет надається ветеранам АТО та мешканцям районів Львівщини, в яких відсутні пункти видачі паспортів).
Відділ централізованого оформлення паспортних документів – вул. Залізнична, 16
Галицький РВ – вул. Чайковського, 17
Залізничний РВ – вул. Ярослава Мудрого, 12 а
Личаківський РВ – вул. Зелена, 20
Сихівський РВ – вул. Зелена, 150
Франківський РВ – вул. Генерала Чупринки, 67
Шевченківський РВ – вул. Донецька, 3

Паспортний сервіс ДП “Документ” – вул. Юліуша Словацького, 1, приміщення “Головної пошти” та вул. Б. Хмельницького, 212. Заяви приймаються не лише від жителів Львова, а й від мешканців інших районів та областей.

Відділення у Львівській області:

м. Броди, вул. Щурата, 8
м. Дрогобич, вул. Стрийська, 64
м. Жидачів, вул. Вокзальна, 6
м. Золочів, вул. Пачовського, 7
м. Кам’янка-Бузька, вул. Святої Трійці 3г/34,
м. Мостиська, вул. Будзиновського, 4, корпус 2, 2-й поверх
м. Миколаїв, вул. Чайковського, 18
м. Пустомити, вул. Даші Дяченко, 9
м. Самбір, вул.Кобільника, 11
м. Старий Самбір, вул.Коцюбинського, 6
м. Сокаль, вул. Семенюка, 2
м. Стрий, вул. Коцюбинського, 6
м. Стрий, вул. Львівська, 141
м. Радехів, вул. Сонячна, 2
м. Яворів, вул. Львівська, 10

Відповіді на усі інші питання можна отримати звернувшись на “гарячу лінію” за телефоном (032) 261 09 30 або (044) 278-50-30.



5/5 - (2 votes)
Щоб зберегти інформацію
додайте сторінку в закладки
або поділіться в соцмережах!

One thought on “Біометричний паспорт – ціна виготовлення та необхідні документи

  • 2020 о 17:59
    Permalink

    Якщо у Вас немає часу або можливості приїхати до Центру “Паспортний сервіс” замовляйте виїзне оформлення документів і Паспортний сервіс приїде за зручною для Вас адресою ( дім, офіс і т.д. ) у визначений Вами час.
    Замовлення тел. +38(050)338-91-24 +38(050)390-39-24

    Відповідь