Експертна оцінка майна та майнових прав

Logo3
Оціночна компанія "Експерт ІН"

+38 (032) 247-24-50
+38 (067) 912-27-29

Пн. - Пт. 10:00 - 19:00

Види оцінки майна

Оцінка нерухомості

Житлової і комерційної: будинків, квартир, котеджів, офісів, торгових і виробничих приміщень, готелів т.п.

Оцінка землі

Земельні ділянки під забудову, садівництво, комерційну діяльність, сільське господарство та ін.

Оцінка брендів

Об'єкти інтелектуальної власності: торгові марки, винаходи, технології, комп'ютерні програми.

Оцінка транспорту

Автомобілі, вантажівки, автобуси, мотоцикли, будівельна, дорожня, сільсько-господарська техніка та ін.

Оцінка бізнесу

Корпоративні права, акції, облігації, сертифікати, векселі, опціони та інші цінні папери

Оцінка збитків

Збитки нерухомості, завдані внаслідок затоплення, пожежі та ін, збитки автомобіля при скоєнні ДТП

Замовляйте оцінку майна, заповнивши спеціальну форму або телефонуйте за номерами +38 (032) 247-24-50 (стаціонарний); +38 (067) 912-27-29 (мобільний) і отримайте фахову консультацію наших експертів просто зараз! Маємо представництва у всіх обласних центрах України!

Експертна незалежна оцінка майна

Незалежна оцінка майна — експертиза, що має на меті встановлення ринкової вартості майна на конкретну дату із застосуванням професійних методів: порівняльного, доходного або затратного. Експертну оцінку майна, в основному, здійснюють для операцій з нерухомістю, податкової служби, страхових розрахунків і т.д. Знаючи справедливу вартість, власник майна також може використовувати цю інформацію в особистих цілях.

Вартість майна – це розрахункова величина, яка встановлюється при допомозі різних методів, підходів та алгоритмів. Найбільш поширеним видом вартості є ринкова вартість, яка встановлюється у 99% випадків проведення незалежної оцінки. Ринкова вартість визначає найвірогіднішу ціну, за яку можна продати майно. Також існує поняття – оціночна вартість, яка, по суті, є тією ж самою ринковою вартістю, але робиться вона для нотаріуса.

Виготовлення звіту про оцінку майна

Результатом проведення оцінки майна будь-якого виду є звіт про оцінку. Українське законодавство чітко визначає вимоги до оформлення цього документа. Це стосується не лише самого звіту, але й вимог до оформлення сторінок, де розміщується інформація про вартість майна. Однією з цих вимог є неодмінність зазначення у звіті мети оцінки, оскільки відповідно до Закону, оцінка має право використовуватись тільки з тією метою, з якою вона була проведена. Тобто оцінку, яку зроблено для продажу нерухомого майна, не можна використовувати для пред’явлення у суді.

Мета оцінки позначається на виду вартості, який встановлює оцінювач, на підходах та методах розрахунку, які використовуються при оцінці, а також на оформленні самих результатів проведеної роботи. 

Дозвільні документи на проведення експертної оцінки майна

Згідно із законом України, при проведенні операцій з купівлі-продажу (обміну) з рухомим і нерухомим майном, обов’язково потрібно отримати оцінку вартості цього майна. Оцінювати вартість майна можуть лише фахівці із спеціальним свідоцтвом за спеціалізацією 1.8 “Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів”.

Експертна оцінка нерухомості

Оцінка нерухомості – вид експертної оцінки, який встановлює ринкову вартість об’єкту нерухомості і залежить від таких чинників, як: тип майна, його  розташування, вартість зведення подібних об’єктів, ситуації на ринку і т.д. Оцінка нерухомості важлива для здійснення угод, що пов’язані з придбанням або реалізацією майнових прав. Нерухомість прийнято поділяти на житлову і комерційну

оценка_8

Оцінка житлової нерухомості

Під оцінкою житлової нерухомості розуміють встановлення ринкової (оціночної) вартості таких об’єктів: квартир, кімнат у квартирах, домоволодінь, котеджів (заміська нерухомість).

Оцінка вартості житлової нерухомості потрібна для:

 • здійснення угоди купівлі-продажу, оренди, дарування, міни, успадкування;
 • передача об'єкту нерухомості під заставу для отримання банківського кредиту;
 • вирішення майнових суперечок в суді;
 • приватизації майна;
 • страхування майна;
 • для судових виконавців;
 • переоцінка вартості в бухгалтерському обліку;
 • визначення розміру збитків, завданих нерухомому майну третіми особами;
 • визначення вартості незавершеного будівництва.

Для проведення оцінки нерухомості необхідні такі документи:​

 • договір купівлі-продажу, міни, дарування чи свідоцтво на квартиру (домоволодіння);
 • техпаспорт БТІ на нерухомість;
 • паспорт та ідентифікаційний номер власника нерухомості;
 • свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи (для комерційної нерухомості).

Експертна оцінка квартири для продажу

При складанні договору купівлі – продажу квартири, в основному сторони самі визначають вартість житла. Власник називає суму, в той час як покупець або погоджується з нею, або ні. Проте угоди з нерухомістю мають юридичну площину і супроводжуються офіційними документами, які необхідні для визначення доходу, що отримає власник квартири від її продажу. На основі розміру цього доходу розраховуватиметься податок, який повинен сплатити в державну казну колишній власник, а також для розрахунку державного мита і визначення суми пенсійного збору, який повиннен бути сплачений з продажу житла. Саме тому до цієї процедури залучається експерт, який встановлює вартість квартири.

При оцінці квартири для продажу експерт звертає увагу на такі важливі характеристики житла як: площу помешкання, кількість кімнат, його розташування у місті, рік будівництва, наявність перепланування, справність комунікацій, загальний стан квартири і т.д. На основі всіх цих факторів спеціаліст і встановлює експертний висновок.

У всіх цих випадках потрібно складати і надавати у відповідні інстанції повноцінні звіти про проведення оцінки. Складніше буває оцінювати частину квартири, при якій доводиться враховувати додаткові нюанси: кількість власників житла, розмір їхніх часток, чи є між ними неповнолітні і т.д.

Оцінка комерційної нерухомості

Комерційна нерухомість – це нерухоме майно, що відноситься до нежитлового фонду і основною метою якого є отримання прибутку в грошовій або товарній формі.

До комерційної нерухомості належать офісні, торгівельні і виробничі приміщення, склади, готелі, кафе і ресторани, АЗС,  розважальні заклади, будівельні площадки, паркінги і т.п.

Фактори, які впливають на вартість комерційної нерухомості:

 • Місце розташування. Чим воно вигідніше, чим блище до центру чи інших важливих об'єктів інфраструктури, тим ціна є вищою.
 • Площа приміщення, його планування, тип та ремонт.
 • Рік будівництва.
 • Облаштованість прилеглої території і наявність парковки.
 • Наявність побутових та інженерних комунікацій, система кондиціонування, тепло- та енергозбереження.
 • Наявність системи охорони.

Нерухомість є ліквідним та дохідним активом, тому радимо, аби ви відповідально поставитись до вибору оціночної компанії чи оцінювача.

Оцінка землі і земельних ділянок

Земля — це природній ресурс, який використовують в промисловому будівництві і сільському господарстві.

Земельна ділянка – частина земної поверхні з визначеними (зареєстрованими) правами та обмеженнями, яка має певне місце розташування (адресу та кадастровий номер).

Як і будь-яке нерухоме майно, земельні ділянки є об’єктами фінансових угод та цивільно-правових відносин, здійснення яких потребує попередньої експертної оцінки їх ринкової вартості.

оценка_8

Найбільш типові випадки, коли необхідне проведення оцінки земельних ділянок:

 • При здійсненні угоди купівлі-продажу.
 • Оформлення наділів як застави під банківський кредит.
 • При оформленні спадщини як за стандартною нотаріальною процедурою, так і через рішення суду.
 • Визначення найефективнішого економічного використання даної ділянки за вихідною вартістю
 • Для розробки та здійснення інвестиційних проектів.
 • У разі оцінки початкової ціни земельної ділянки для проведення торгів.
 • Для державних і муніципальних потреб, приміром, під час спорудження транспортних розв’язок, мостових переходів, зведення державних будівель, і т.д.
 • При внесенні земельних ділянок до статутного капіталу підприємства.
 • Оцінка вартості землі для звітності за МСФЗ та П(С)БО.

При оцінці земельної ділянки потрібно визначити або ринкову вартість права власності, або вартість права оренди земельної ділянки. 

На ринкову вартість земельної ділянки впливає її розташування, рельєф місцевості, склад, стан і властивості ґрунтів, наявність комунікацій, можливість приєднання до існуючих мереж, попит і пропозицію на ринку земельних ділянок та ін.Оцінка землі і земельних ділянок.

Для проведення оцінки земельних ділянок необхідні наступні документи (копії):

 • Договір оренди землі, акт постійного користування або державний акт про власність на землю
 • Актуальний витяг з державного земельного кадастру
 • Витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно (за наявності)
 • Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи або паспорт та ідентифікаційний код власника земельної ділянки
 • Свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість (за наявності)

Ціна (вартість) експертної оцінки земельної ділянки

Вартість та терміни проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки залежать від багатьох факторів та узгоджується із клієнтом в кожному конкретному випадку!

Про компанію

Оціночна компанія «Експерт ІН» створена в 2013 році шляхом об’єднання окремих компаній та спеціалістів-експертів, які працюють на ринку з 2005 року,  в єдину групу з  метою розширення та нарощування діяльності. 

На сьогодні компанія представлена в 20 областях України, а в штаті працює 42 спеціалісти, що мають багаторічний досвід у сфері оцінки майна та майнових прав у різних галузях вітчизняної економіки, зокрема: з оцінки житлової та комерційної нерухомості, земельних ділянок, промислових та сільськогосподарських об’єктів, різних видів автотранспорту, обладнання, цінних паперів, корпоративних прав, матеріальних збитків тощо. 

Компанія “Експерт ІН” має всі необхідні свідоцтва для проведення оціночної діяльності, а Звіти про оцінку, складені нашими експертами, є офіційними документами і мають юридичну силу. Крім того в штатному складі компанії працюють фахівці-експерти, що володіють міжнародними кваліфікаційними сертифікатами оцінювачів (RICS та TEGoVA).

Компанія «Експерт ІН» акредитована в ряді провідних фінансових установ, таких як АТ «КБ ПриватБанк», АТ «КредоБанк», АТ «ОТП Банк», АТ «Ощадбанк».

Ми можемо бути Вам корисні у випадках, якщо виникає потреба:

 • здійснити експертну оцінку майна фізичних осіб для цілей передбачених Податковим кодексом України
 • здійснити експертну оцінку майна для цілей бухгалтерського обліку (відображення активів підприємства за справедливою вартістю, постановка на баланс)
 • здійснити експертну оцінку майна для встановлення/підтвердження рівня звичайних цін, при відчуженні активів підприємством
 • здійснити експертну оцінку майна при переході на міжнародні стандарти фінансової звітності (в тому числі визначення справедливої вартості активів , згідно МФСЗ та МСБО, проведення тесту на знецінення активів, розрахунок обґрунтування строків корисного використання активів)
 • здійснити експертну оцінку майна для цілей застави (іпотеки), страхування
 • розрахунку розміру матеріального збитку, завданого майну (затоплення, пожежа, ДТП і т.п.)
 • здійснити розрахунок розміру упущеної вигоди, що виникла внаслідок невиконання договірних зобов’язань
 • здійснити експертну оцінку майна для визначення розміру судового збору при майнових спорах
 • здійснити експертну оцінку майна для розрахунку орендної ставки
 • здійснити оцінку корпоративних прав (часток, акцій) при виході учасника (засновника) зі статутного капіталу товариства для визначення розміру матеріальної компенсації
 • здійснити оцінку майна/майнових прав в рамках виконавчого провадження (для прилюдних торгів)
 • провести рецензування Звіту про оцінку, що виконаний іншою компанією (у випадках, якщо існують обґрунтовані сумніви в достовірності такого звіту)

Ми виконуємо роботу будь-якого рівня складності: від звичайного Звіту про оцінку «для нотаріуса» до складної судової будівельно-технічної експертизи.

Наші фахівці – досвідчені експерти-оцінювачі та судові експерти, готові запропонувати Вам комплексні рішення з питань проведення оцінки майна та майнових прав для будь-яких цілей.

Звертайтесь до нас, ми впевнені, що наш рівень кваліфікації задовольнить Ваші вимоги і стане гарантією реалізації Ваших цілей.

Контакти:

Головний офіс у Львові

79005, м. Львів, вул. Саксаганського, 3 оф. 2

Тел. (моб) +38 (067) 374-18-60  (роб.) +38 (032) 247-24-50

e-mail: novic.lviv@gmail.com
central@expert-in.com.ua 

Головний офіс у Києві

02002, м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 19

Тел. : (моб) +38 (067) 249-04-08  (роб) +38 (044) 221-78-27

e-mail: expertin.kiev@gmail.com
kiev@expert-in.com.ua

© Група Компаній «ЕКСПЕРТ ІН» 2019. Всі права застережено
234